Alternativní zdroje

Naše produktové portfolio jsme nově doplnili o inteligentní elektroinstalace a alternativní zdroje, tedy o jejich propojení s důrazem na maximální efektivnost a uživatelský komfort. Jedná se zejména o fotovoltaické elektrárny, tepelná čerpadla vzduch/voda a vzduch/vzduch pro vytápění a ohřev TUV. Klademe důraz na propojení těchto zdrojů se systémy budovy a na možnosti jejich ovládání.
Oslovte nás i vy s vaší poptávkou na FVE, tepelné čerpadlo nebo klimatizaci. Zpracujeme vám nabídku na míru.

Navrhujeme a dodáváme našim zákazníkům kvalitní zařízení, které propojíme se stávajícími systémy pracovních nebo obytných prostor. Naším cílem je instalovat zařízení, které bude mít největší účinnost a nejlepší možnou návratnost. Pokud tedy dodáváme tepelné čerpadlo vzduch/vzduch jako hlavní zdroj tepla, tak vždy preferujeme systém, který lze ovládat centrálně, je možné ho dálkově monitorovat, a dokáže zajistit teplo pro daný objekt nebo prostor za každých okolností, za každého počasí. Pokud dodáváme FVE, preferujeme systém s nejvyšší užitnou hodnotou pro klienta, nikoliv co nejvíce panelů a bateriové úložiště za každou cenu.

Dodáváme zejména

Inteligentní elektroinstalace

Zahrnuje monitoring, ovládání a řízení osvětlení, větrání, vytápění, klimatizace, ohřevu TUV. To vše v reálném čase a odkudkoliv. Lze měřit spotřebu všech energií, integrovat systémy EZS, EPS, kamerové systémy, kontrolu vstupu.

Fotovoltaické elektrárny (FVE)

Fotovoltaickou elektrárnu je třeba správně navrhnout, vždy na konkrétní objekt a vždy s ohledem na charakter odběru v tomto objektu.

Dodáváme FVE na klíč, od projektu, přes získání dotace, až po revizi. Zaměřujeme se primárně na rodinné a bytové domy, dále na budovy firem. Vždy začínáme návštěnou klienta, prohlídkou jeho prostor. Následně navrhneme optimální řešení na míru. Samozřejmostí je pro nás zajištění potřebné úpravy elektroinstalace, jednání s distribučními společnostmi – dodavateli elektřiny, připojení nové FVE do distribuční sítě. Navrhmeme nejvhodnější způsob využití přebytků vyrobené energie, připadně omezení tzv. přetoků elektřiny do DS.

Klimatizace

Dodáváme klimatizace většiny zavedených výrobců. Při návrhu a instalaci preferujeme systém, který lze ovládat centrálně, je možné ho dálkově monitorovat, a který dokáže zajistit tepelný komfort pro daný objekt nebo prostor za každých okolností, za každého počasí.

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch

Jedná se o klimatizaci s tepelným čerpadlem, kterou lze efektivně využít pro vytápění objektu. Jde o velmi oblíbené řešení, které má výrazně nižší pořizovací a provozní náklady, než jsou například náklady na ústřední vytápění s plynovým nebo elektrickým kotlem. S tepelným čerpadlem vzduch/vzduch lze dosáhnout až 4x větší účinnosti proti jiným systémům vytápění. Pokud tedy dodáváme tepelné čerpadlo vzduch/vzduch jako hlavní zdroj tepla, tak vždy preferujeme systém, který lze ovládat centrálně, je možné ho dálkově monitorovat, a dokáže zajistit teplo pro daný objekt nebo prostor za každých okolností, za každého počasí.

Ohřev TUV tepelným čerpadlem

Ideálním doplňkem pro vytápění objektu tepelným čerpadlem vzduch/vzduch je ohřev TUV pomocí tepelného čerpadla. Systém se skládá ze zásobníku TUV (obsahuje tepelný výměník) a venkovní jednotky tepelného čerpadla. Soustava má opět vysokou účinnost (až 3x větší, než klasický elektrický bojler), lze ji dálkově ovládat a monitorovat.

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch + ohřev TUV tepelným čerpadlem

Jedná se o instalace obou výše uvedených zařízení do jednoho objektu. Toto řešení považujeme ve většině případů za nejefektivnější způsob vytápění a ohřevu TUV vůbec. Bonusem je navíc možnost chlazení daných prostor. Není třeba instalovat rozvody topení, tedy potrubí, radiátory, potrubí pro podlahové topení. Systém je vhodný pro rekonstrukce i pro novostavby nízkoenergetických domů.

Nabízíme
  • propojení do nadřazených systémů budov
  • inteligentní elektroinstalace
  • dálkové ovládání vytápění, klimatizace a ohřevu TUV
  • ovládání přes mobilní telefon
  • detailní přehled o spotřebě, účinnosti, stavu v daném čase